2014 KPSS Başvuruları Ne Zaman – Nasıl Başvuru Yapılır

KPSS Başvuruları Ne Zaman

KPSS Başvuruları Ne Zaman


2014 KPSS Başvuruları Ne Zaman Yapılacak ve 2014 KPSS Başvurusu nasıl yapabilirim

2014 KPSS başvuruları 6 Mayıs 2014 ile 15 Mayıs 2014 tarihleri arasında oldukça dar bir tarih aralığında gerçekleşecektir.

Özellikle öğretmenlik için KPSS’ye başvurması gereken adayların bu tarih aralığında başvurularını iletmeleri gerekmektedir. Öğretmenlik ve A Grubu için KPSS sınav tarihi ise 6-7 ve 14 Temmuz 2014 tarihlerinde gerçekleşecek.

Bu sene yapılacak olan ve 14 Temmuz’da gerçekleşecek olan Öğretmenlik Alan Bilgisi testi (ÖABT) içinde başvurlar aynı tarihler arasında yapılacaktır.

2014 KPSS Başvuruları Nasıl Yapılacak

Öte yandan Ortaöğretim(Lise) ve Önlisans mezunlarına yönelik KPSS 2013 yılında yapılmayacaktır.
2013 KPSS Başvuruları Nasıl Yapılacak
KPSS Başvurularınızı, KPSS başvuru ücretini bankaya yatırdıktan sonra ya da ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden kredi kartınızla online ödeme yaptıktan sonra ÖSYM aday işlemleri sistemi olan ais.osym.gov.tr üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz. ÖSYM’nin yaptığı sınavlara son 2 yıl içerisinde hiç başvuru yapmamış olanlar yani bilgileri güncelliğini yitirmiş olanlar, KPSS başvurularını başvuru merkezleri aracılığı ile yapacaklardır.

Bu yazı Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2014 KPSS Başvuruları Ne Zaman – Nasıl Başvuru Yapılır için 2 cevap

  1. ebru der ki:

    ben meslek lisesi mezunuyum kpss sınavına girmek istıyorum 2014 kpss sınavına gırmek için ne yapmalıyım bılgi verirmisiniz acaba sınav ne zaman yada liselere kpss sınavı var mı
    şimdiden teşekkürler

  2. ömer ışık der ki:

    iş başvurusu yapmak istiyorum fakat yaş önemlimi yaşım 49 sınavlara girmek istiyoru nasıl başvru yapabilirim. sınavlar nezaman bilgi edinmek istiyorum. şimdiden teşekür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>