30 Bin Koruma Memuru Alımı Başvuruları Ne Zaman 2013

2013 Memur Alımı 30 Bin Koruma alımı İçişleri Bakanlığı 30 Bin Koruma Memuru başvuruları ne zaman olacak Tarih ?

10 Bin koruma memuru alınacak diye bir haber çıkmıştı ve daha sonra 30 bin koruma memuru alınacak haberiyle ilgiler bu Koruma memur alımına yöneldi. Çoğu arkadaşımızın olduğu gibi bu konuyu bende takip ediyorum.Başvuruları ne zaman hangi tarihde olacak gibi soran arkadaşlara en kısa zamanda bu başlıkda bilgilendireceğiz.

30 Bin Koruma Memuru Alımı Başvuruları Ne Zaman 2013

30 Bin Koruma Memuru Alımı Başvuruları Ne Zaman 2013


30 Bin Koruma Memuru Alımı hakkında detaylı bilgiler

İçişler Bakanı ;
10 bin koruma memuru alımında ilk etabda lise mezunları alınacak. Ülkemizde toplam 29 bin kişi koruma hizmetleri adı altında görevdedir.Bu 29 bin kişiyi ülkemizde verimli şekilde dağıtacağız ve Yeni koruma memuru olacak kişileri eğitmeyi düşünüyoruz dedi.

10 Bin Koruma memuru alımı ne zaman, koruma memurları alımı tarihi, Ne Kadar koruma memuru ne zaman alınacak.
Bakan Güler, bu 10 bin koruma memuru alımının yeni bir alım olacağını aktardı.
Koruma memurları lise mezunları arasından seçilecek ve yaş sınırı 28 olarak tayin edilecek. Yine alınacak kişilerin belirli fiziki koşullara da uyması gerekecek.
Koruma memurları sadece liselerden değil, iki yıllık fakülte (ön lisans) mezunlarından da alım yapılması planlanıyor. Halihazırda görev yapan birçok koruma memuru da lise mezunu durumunda bulunuyor.
30 Bin Koruma Memuru Alımı Ne Zaman
Koruma memurları alımı ne zaman yapılacak sorusunu da yanıtlayan Bakan Güler, alımların yıl sonuna kadar yapılacağını açıkladı. Ancak bu alımlar açıklamaya göre Eylül ayından sonraya kalacak. İlk etapta 10 Bin koruma memur alınacak. Daha sonra 20 bin alım daha yapılacak.
Koruma Memurlarının Maaşı 2 Bin TL Olacak
İlk etapta 10 bin sonra 20 bin koruma memuru alınacak. Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşı yapacak.
Koruma Memurları ile Polis Arasında Fark Olacak mı ?
Evet koruma memuru ile polis arasında yetkiler açısından farklılıklar olacak ancak koruma memurları da polisler gibi acil bir durum karşısında müdahalede bulunabilecek ve gerekli delilleri toplama yetkisine sahip olacak. Polisler olay yerine gelene kadar yetkiler koruma memurlarında olacak.
Koruma memurlarının özlük hakları da polislere yakın bir seviyede olacak.
Koruma Memurluğuna Başvuru Şartları
En az lise mezunu olma şartı aranan memur adayları için yaş sınırı 26′dan 28′e yükseltildi. Özel yetenek sınavında başarılı olan koruma memur adayları polis meslek yüksek okulunda 4 ay eğitim alacak. Sahada ise iki ay uygulamalı eğitim verilecek.
Polise yardımcı unsur olacak koruma memurları sözleşmeli değil kadrolu olacak. Emniyet Hizmetleri Sınıfı’ndan atanacak koruma memurlarından başarılı olanlar polis memurluğuna yükseltilecek. Bu oran yüzde 5′i geçemeyecek. Koruma memurları polisler gibi geniş yetkilere sahip olmayacak.

30 Bin Koruma Memuru Alımı hakkında sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

Bu yazı Haberler kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>