Sigara Fiyatları Listesi – 2014 Sigara Zamları Belli Oldu

Sigara Fiyatları
Sigara Fiyatları Listesi 2014
2013 yılında bir kaç defa sigara zammı yapıldı.Bakalım bu 2014 yılında sigara zammı ne kadar olacak ? sigara fiyatlarında değişiklik olacak mı?

Sigarada ÖTV oranı %65′dan %69 olmuştu.Fiyatları %10 %15lik zamlarla yansıdı..Bununla birlikte.Bu zamlar vatandaşın bırakması için iyidir ama sigara kaçakcılarının rantını artıracaktır dikkat etmeniz gerekecektir.

Sigara Fiyatları Listesi :

MARLBORO Uzun/Kısa 9,00 TL
MARLBORO Blue Ice 9,00 TL
MARLBORO Red One 9,00 TL
   
PARLIAMENT Uzun/Kısa 9,50 TL
PARLIAMENT Slims 9,50 TL
PARLIAMENT Reserve 9,50 TL
   
MURATTI Kısa 7,50 TL
   
CHESTERFIELD Kısa 8,00 TL
 
L&M Uzun /Kısa 6,50 TL
L&M Blue Kısa 6,50 TL
   
LARK Uzun/Kısa/Slims 6,50 TL
LARK Blue Uzun / Kısa / Slims 6,50 TL
 
BOND STREET 1847 Uzun /Kısa 6,00 TL
BOND STREET 1847 Slims 6,00 TL

marlboro fiyatı ne kadar kaç para zam geldi, murattı fiyatı ne kadar kaç para zam geldi

Hükümet, sigaradan alınan vergi yükünü artırdı. Vergi artışı düşük fiyatlı sigaralarda daha yüksek oldu. Karar sonrası düşük sigara fiyatlarında yüzde 10; yüksek sigaralarda ise yüzde 5 civarında artış beklenirken, son kararı şirketler verecek.

Yeni yılda sigaraya paket başına 50 kuruşla bir lira arasında zam geldi. Sigarada Özel Tüketim Vergisi oranı yüzde 65.25 oldu.

Sigara Fiyat Listesi 2014

PİYASADA KARMAŞA YAŞANDI

Sigara zammı haberinin ardından piyasada kısa süreli karmaşa yaşandı. Firmalar zamlı sigara tarifelerini duyuruncaya kadar piyasaya sigara sürmedi. Ayrıca bazı satıcılar da zam gelene kadar sigaraları tezgah altına indirdi, bazı satıcılar ise kendi zamlarını kendileri koydu. Vatandaşlar ise sigaraya ulaşmazken, ulaşabilenler ise çok daha pahalıya temin etmek zorunda kaldı.

bond fiyatı ne kadar kaç para zam geldi, lark fiyatı ne kadar kaç para zam geldi, LM sigarası fiyatı ne kadar kaç para zam geldi, parlament fiyatı ne kadar kaç para zam geldi, winston fiyatı ne kadar kaç para zam geldi,

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>